Yunanistan Haber

10 Dakikada 6 Can Aldı!

10 dakikalığına yaşanan kötü hava koşulları 6 kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı.

Halkidiki Nea Kalikratia (Mimarsinan) bölgesinde 10 dakikalığına yaşanan kötü hava koşulları 6 kişinin hayatını kaybetmesine 100’ün üzerinde insanın yaralanmasına yol açtı.

Dün akşam saatlerinde Selanik Halkidiki bölgesinde etkili olan fırtınayla karışık yağmur ne yazık ki 6 kişinin yaşamını yitirmesine ve 100’ün üzerinde insanın yaralanmasına neden oldu. Bir anda bastıran fırtına ve sel sularında arabalar sürüklendi, ağaçlar devrildi, evlerin zemin katları ve işyerleri sular altında kaldı.

Sivil Koruma Genel Sekreterliği ve Merkez Makedonya Eyalet Başkanlığı tarafından Halkidiki bölgesinde acil durum ilan edildi.  Yetkililer, bölgede tatil yapan yerli ve yabancı turistlerin tatillerini yarıda kesmelerine gerek olmadığını açıkladı.

Fırtına nedeniyle bir lokantanın çatısının düşmesi sonucu 54 yaşındaki Rumen bir kadın ile 8 yaşındaki çocuğu yaşamını yitirirken, ağaç devrilmesi sonrası ise 39 yaşındaki bir Rus vatandaşı ile iki yaşındaki oğlunun da feci şekilde can verdiği açıklandı.

Öte tandan aynı bölgede seyir halinde olan Çekya vatandaşı bir çifte ait mobil karavanın devrilmesi sonucu çiftin yaşamlarını yitirmesine yol açtığı belirtiliyor.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı