Ελληνικά Νέα

Το νέο Περιφερειακό Συμβούλιο Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης

Το νέο επίσημο Περιφερειακό Συμβούλιο αποτελείται από 51 συμβούλους για την περίοδο 2019-2023.

Το νέο επίσημο Περιφερειακό Συμβούλιο Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης που αποτελείται από 51 συμβούλους για την περίοδο 2019-2023.

Οι έδρες κατανέμονται ως εξής κατά συνδυασμό:

«Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση» Χρήστος Μέτιος (περιφερειάρχης): 17 έδρες.

«Περιφερειακή Σύνθεση: με αρχηγό συνδυασμού τον Χριστόδουλο Τοψίδη): 16 έδρες.

«Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία» με αρχηγό συνδυασμού τον Κώστα Κατσιμίγα: 6 έδρες.

«Περιφέρεια σε Δράση» με αρχηγό συνδυασμού τον Κωστή Σιμιτσή: 5 έδρες.

«Λαϊκή Συσπείρωση» με αρχηγό συνδυασμού τον Δημήτρη Παπατολίδη: 3 έδρες.

«Πατριωτική Αυγή για την Περιφέρεια Α.Μ.-Θ.» με αρχηγό τον Ελευθέριο Νικολαΐδη: 2 έδρες,

«Αριστερή Αντικαπιταλιστική Παρέμβαση-Ανταρσία στην ΠΑΜ-ΘΘοδωρής Περεντίδης: 1 έδρα.

«Αδέσμευτη Αναπτυξιακή Ανασυγκρότηση» με αρχηγό συνυδασμού τον Ανδρέα Καραγιώργη: 1 έδρα.

Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης ο Χρήστος Μέτιος.

Οι έδρες κατανέμονται στις περιφερειακές ενότητες ως εξής:

Περιφερειακή Ενότητα Εβρου (13 έδρες):

«Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση» (5 έδρες): Δημήτρης Πέτροβιτς, Βασίλης Γαλάνης, Αθανάσιος Τσώνης, Κωνσταντίνος Βενετίδης, Βασίλειος Δελησταμάτης.

«Περιφερειακή Σύνθεση» (4 έδρες): Χριστόδουλος Τοψίδης, Σταύρος Βαβίας, Νίκος Βουλγαρίδης, Αλεξάνδρα Γκουλιαμά-Μανδαλίδου.

«Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία» (1 έδρα): Νικόλαος Αργυρίου.

«Περιφέρεια σε Δράση» (1 έδρα): Ιωάννης Ζαμπουνίδης, «Λαϊκή Συσπείρωση» (1 έδρα): Δημήτρης Παπατολίδης.

«Αριστερή Αντικαπιταλιστική Παρέμβαση-Ανταρσία» (1 έδρα): Θεόδωρος Περεντίδης.

Περιφερειακή Ενότητας Ροδόπης (9 έδρες):

«Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση» (4 έδρες): Νίκος Τσαλικίδης, Μουλταζά Ταρκάν Μουλταζά, Αχμέτ Ιμπράμ, Κώστας Ναλμπάντης.

«Περιφερειακή Σύνθεση» (3 έδρες): Μανώλης Ταπατζάς, Τζιχάν Ιμάμογλου, Φελίνα Καζάκου.

«Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία» (2 έδρες): Κώστας Κατσιμίγας, Χρήστος Χατζηπέμου.

Περιφερειακή Ενότητα Ξάνθης (9 έδρες):

«Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση» (3 έδρες): Νίκος Ευφραιμίδης, Κώστας Κουρτίδης, Δημήτρης Γαλανόπουλος.

«Περιφερειακή Σύνθεση» (3 έδρες): Μιχάλης Αμοιρίδης, Οδυσσέας Βουρβουκέλης, Ιρφάν Χατζηγκενέ.

«Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία» (2 έδρες): Σερκάν Μαχμούτ, Ριτβάν Κουράκ.

«Περιφέρεια σε Δράση» (1 έδρα): Δημήτριος Δόντσος.

Περιφερειακή Ενότητα Καβάλας (11 έδρες):

«Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση» (2 έδρες): Κώστας Αντωνιάδης, Αλέξης Πολίτης.

«Περιφερειακή Σύνθεση» (3 έδρες): Θόδωρος Μαρκόπουλος, Χρήστος Γάκης, Αλέξανδρος Ιωσηφίδης.

«Ανεξάρτητη Ενωτική Πρωτοβουλία» (1 έδρα): Δημήτρης Λυμπεράκης.

«Περιφέρεια σε Δράση» (2 έδρες): Κωστής Σιμιτσής, Αρχέλαος Γρανάς.

«Λαϊκή Συσπείρωση» (1 έδρα): Θόδωρος Συμεωνίδης.

«Πατριωτική Αυγή» (1 έδρα): Ελευθέριος Νικλάϊδης.

«Αδέσμευτη Αναπτυξιακή Ανασυγκρότηση» (1 έδρα): Ανδρέας Καραγιώργης.

Περιφερειακή Ενότητα Θάσου (1 έδρα):

«Περιφερειακή Σύνθεση»: Μαρία Πολυμέρου.

Περιφερειακή Ενότητας Δράμας (8 έδρες):

«Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση (3 έδρες): Γεώργιος Παπαδόπουλος, Γρηγόριος Παπαεμμανουήλ, Χρήστος Παπαθεοδώρου.

«Περιφερειακή Σύνθεση» (2 έδρες): Αριστείδης Μωϋσιάδης, Αργύρης Πατακάκης.

«Περιφέρεια σε Δράση» (1 έδρα): Γιώργος Ζιμπίδης.

«Λαϊκή Συσπείρωση» (1 έδρα): Ιωάννης Στεφανίδης.

«Πατριωτική Αυγή» (1 έδρα): Γεώργιος Βέργας.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı